W środę, 31 marca br., w Środowiskowym Domu Samopomocy w Krośnie, odbyło się uroczyste spotkanie przy wielkanocnym stole, nawiązujące do tradycyjnego śniadania wielkanocnego.

Przed rozpoczęciem spotkania odbył się krótki apel wielkanocny, a także nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród w “Ośrodkowym Konkursie na Pisankę Wielkanocną”, do którego uczestnictwa w tym roku zgłosiło się 10 podopiecznych. Wykonali oni przepiękne prace, spośród których ciężko było wyłonić najlepszą. W związku z tym, jury zdecydowało, że wszystkie osoby, które wzięły udział w konkursie otrzymały nagrody oraz pamiątkowe dyplomy.

Śniadanie wielkanocne rozpoczęło się od powitania podopiecznych i złożenia życzeń świątecznych przez Dyrektora ŚDS, panią Małgorzatę Urbańską. Następnie wszyscy zebrani zjedli tradycyjny żurek z jajkiem i kiełbasą oraz inne przepyszne potrawy, przyrządzone na te okazję. Podczas trwania spotkania wręczono podopiecznym świąteczne paczki, natomiast osobom, które nie mogły przyjść w tym dniu na wspólne świętowanie, paczki wraz z najlepszymi życzeniami zostały dostarczone do domu.

Pięknie przystrojone stoły oraz wielkanocne dekoracje przygotowane przez uczestników ŚDS oraz terapeutów sprawiły, że można było poczuć klimat nadchodzących Świąt wielkanocnych.

Całe spotkanie przebiegło w rodzinnej i ciepłej atmosferze:).

 

Skip to content