W okresie wiosenno – letnim podopieczni z pomocą terapeutów sadzą i pielęgnują rośliny ozdobne, zioła. 🥀🌹🌳 Dbałość o ogród sprawia, że czują się potrzebni, a bez ich pracy i wysiłku rośliny nie przetrwałby.

 
W tym roku po raz pierwszy wzięli udział w tworzeniu ogródka warzywnego przy ośrodku, wysiewaniu nasion i sadzeniu warzyw.🥕🥒🥬 Dzięki codziennemu podlewaniu i pieleniu, uczestnicy uczą się współpracy w grupie, a także odpowiedzialności i systematyczności. Czynności te dają im wiele satysfakcji, a widok pięknych roślin i kwiatów sprawia im ogromną radość.😊🥰
 
 
W okresie kwitnienia i owocowania większa część zajęć terapeutycznych odbywa się w ogrodzie. Pośród zielonych drzew i krzewów, śpiewu ptaków i brzęczenia owadów podopieczni krośnieńskiego ośrodka grają w gry planszowe, koszykówkę rozwiązują krzyżówki, czytają książki i gazety, a także dbają o formę ćwicząc na świeżym powietrzu. Wszystkie te zajęcia odbywają się w pięknym otoczeniu natury, co sprawia, że uczestnicy są zrelaksowani, a stres i napięcie zostaje zredukowany.
 
 
Skip to content