Warning: The magic method Download_Attachments::__wakeup() must have public visibility in /usr/home/sdskrosno/domains/sdskrosno.pl/public_html/wp-content/plugins/download-attachments/download-attachments.php on line 106 Dogoterapia w ŚDS – Środowiskowy Dom Samopomocy w Krośnie

W piątek, 05.11.2021r, w ramach dogoterapii, odbyło się kolejne spotkanie z zaprzyjaźnionym psem Benem. Dogoterapia nie jest rodzajem leczenia, ale w pewnym stopniu zajęciami motywacyjnymi, które mają znakomity wpływ na uczestników. 

Ben jest berneńskim psem pasterskim🐕, dzięki któremu podopieczni pogłębiają więzi i kontakty, czują się pewniej w środowisku. Pies pomaga im w rozwoju samokontroli oraz w identyfikacji i okazywaniu emocji. Zwierzę poprzez bezwarunkową akceptację człowieka, szybko stał się ich przyjacielem, powiernikiem i nauczycielem.

Podczas wizyty Bena w ośrodku odbywały się ćwiczenia usprawniające zmysł dotyku. Polegają one na głaskaniu oraz przytulaniu psa. Podopieczni podczas tej terapii wyciszają się i rozluźniają, natomiast ćwiczenia ruchowe, tj. wychodzenie z psem na spacery, zabawa z piłką, usprawniają ich kondycję fizyczną.

Uczestnicy dogoterapii zawsze bardzo cieszą się na spotkanie z Benem i z niecierpliwością czekają na kolejne zajęcia.

Skip to content