Warning: The magic method Download_Attachments::__wakeup() must have public visibility in /usr/home/sdskrosno/domains/sdskrosno.pl/public_html/wp-content/plugins/download-attachments/download-attachments.php on line 106 ŚDS w IX Edycji Konkursu – Inny wymiar recyklingu z jesiennym akcentem – Środowiskowy Dom Samopomocy w Krośnie

 

Dwójka podopiecznych ŚDS wzięła udział w IX Edycji Konkursu „Inny wymiar recyklingu z jesiennym akcentem” organizowanym przez Środowiskowy Dom Samopomocy w Nowym Żmigrodzie oraz Starostwo Powiatowe w Jaśle. Tegoroczna edycja, tak samo jak zeszłoroczna, miała formułę on-line.

Celem Konkursu było rozwijanie twórczej aktywności uczestników, integracja osób niepełnosprawnych, wymiana doświadczeń artystycznych, wzbogacenie i uduchowienie wnętrza uczestników, promowanie wizerunku osób niepełnosprawnych, promocja ekologii wśród osób niepełnosprawnych oraz nabywanie przez uczestników umiejętności zdrowej rywalizacji.

Zadaniem każdej placówki biorącej udział w konkursie było przygotowanie dwóch prac z następujących kategorii: plakat, promujący ekologię i dbałość o środowisko własnego regionu oraz praca przestrzenna lub pół-przestrzenna przedstawiająca przedmiot użytkowy, wykonany z tub tekturowych, po materiałach takich jak: strecz, bristol, rolki po papierach toaletowych i ręcznikach.

Uczestniczki ŚDS przy pomocy terapeutów wykonały Plakat Eko-Krosno oraz Lustro z papierowych rolek z jesiennym akcentem. Obydwie prace konkursowe wymagały kreatywności i estetyczności w wykonaniu.

Jury, którą były placówki biorące udział w konkursie, głosowały na wybrane prace i w ten sposób wyłoniono zwycięzców. W tym roku za najlepszą pracę uznano:

Plakat pt.  ”Kochaj Ziemię!” – Środowiskowy Dom Samopomocy w Przysiekach oraz pracę przestrzenną  pt. ”Regał ze złotą ekspozycją” – Środowiskowy Dom Samopomocy w Potoku.

Skip to content