We wtorek, 21 grudnia, uczestnicy i pracownicy Środowiskowego Domu Samopomocy w Krośnie spotkali się przy wspólnym wigilijnym stole, aby podzielić się opłatkiem i złożyć płynące prosto z serca życzenia w związku ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia. Był to wyjątkowy dzień, pełny ciepłych słów i wielkiej serdeczności.

“Bóg jest w nas” – takie było hasło przewodnie tegorocznych Jasełek, które z ogromnym zaangażowaniem zaprezentowali uczestnicy. Podczas pięknego i wzruszającego występu wybrzmiały najpiękniejsze polskie kolędy, które wprowadziły zebranych w świąteczny nastrój.

Po Jasełkach, Dyrektor ŚDS p. Małgorzata Urbańska skierowała do zgromadzonych przepiękne życzenia, następnie zgodnie ze świąteczną tradycją, wszyscy podzielili się opłatkiem i zasiedli do stołu pełnego pysznych potraw. Po wigilii odbyło się kolędowanie i wręczenie świątecznych podarunków.

Wigilia w Środowiskowym Domu Samopomocy była szczególnym dniem, w którym osoby chore, starsze i młodsze, stają się rodziną, której nie łączą co prawda więzy krwi, ale więzy przyjaźni, zrozumienia i empatii.

Skip to content