Podopieczni ŚDS wrócili do ośrodka po przerwie wakacyjnej pełni energii i nowych sił .☀️🏖  Ponieważ w Kościele Franciszkańskim w Krośnie w ostatnich dniach znajdowała się Monstrancja z Medjugorie, uczestnicy udali się do tamtejszego kościoła na adorację.
 
 
Monstrancja została wykonana w gdańskiej pracowni Mariusza Drapikowskiego. Do jej wykonania użytych zostało dwanaście meteorytów. Ich nieziemskie pochodzenie symbolizuje wieniec z „gwiazd dwunastu”. Monstrancja ma swym wyglądem i konstrukcją nawiązywać do nadprzyrodzonego wizerunku Maryi, która w swym sercu nosi Chrystusa, swojego syna. Swoją symbolikę mają również barwy kamieni, których użyto do powstania Monstrancji np.: kolor biały – określa czystość i wieczną chwałę, żółty – majestat i chwałę Boga, zielony – dziewictwo i nadzieję, błękit – wierność, nieskazitelność, bezpośrednie obcowanie z Bogiem.
 
 
Podopieczni ŚDS wraz z opiekunami we wtorek 23 sierpnia udali się do Krośnieńskiego Kościoła Franciszkanów żeby zobaczyć Monstrancję z Medjugorie “Królową Pokoju” i pomodlić się do Maryi. ⛪️🙏  Następnie, korzystając z pięknej pogody, podopieczni odpoczywali na krośnieńskim rynku.☀️😴
Skip to content