W dniach od 13 do 15 września br. kilkoro uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy wraz z terapeutami wzięło udział w XXI Ogólnopolskich Integracyjnych Warsztatach Artystycznych w Łazach. Ośrodek z Krosna, jako jedyny przedstawiciel województwa podkarpackiego, zakwalifikował się do wzięcia udziału w tym wydarzeniu.

Tegoroczne warsztaty odbywały się pod hasłem „Zieleń mam w sercu i kwiaty w nim kwitną…”. Podczas zajęć plenerowych o charakterze artystyczno – integracyjnym na uczestników czekało mnóstwo atrakcji. W trakcie trzydniowego pobytu ośmioro uczestników ŚDS poznało różne techniki artystyczne, wzięło udział m.in w warsztatach fotografii, tanecznych, malarstwa olejnego oraz arteterapii.

 

 W wolnych chwilach uczestnicy z opiekunami spacerowali po plaży, gdzie podziwiali piękny nadmorski krajobraz i wdychali jod.

Środowiskowy Dom Samopomocy z Krosna w ramach zaprezentowania swoich umiejętności, zorganizował w Łazach stolarskie warsztaty plenerowe pn. “Dom to klucz do szczęścia”, podczas których uczestnicy z całej Polski, przy pomocy instruktorów, wykonywali drewniane wieszaki na klucze z motywem kolorowych domków.

Na zakończenie warsztatów Dom otrzymał pamiątkowy dyplom, a jeden z uczestników zdobywając III miejsce podczas Warsztatów Malarstwa Olejnego dyplom i nagrody rzeczowe.

 

Skip to content