W związku z Międzynarodowym Dniem Ziemi, który obchodzony jest 22 kwietnia, uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy, wzięli udział w zajęciach o tematyce proekologicznej. Głównym ich celem było przekazanie informacji pomagających zrozumieć problem oraz skalę zanieczyszczania Ziemi oraz korzyści, jakie wynikają z dbania o czystość w najbliższym otoczeniu.

Podopieczni obejrzeli prezentację multimedialną z okazji “Dnia Ziemi”, a także wzięli udział w warsztatach na temat prawidłowej segregacji śmieci i recyklingu, dzięki której dowiedzieli się, na czym ona polega, czym jest, oraz jakie produkty otrzymuje się z przetworzonego papieru, plastiku, szkła. Zadaniem uczestników było wyrzucenie śmieci do odpowiedniego worka, wykonanie doniczki z surowców wtórnych, przyozdobienie jej i zasadzenie w niej roślinki, o którą będą dbać w ciągu najbliższych tygodni.

Wszyscy zebrani aktywnie uczestniczyli w warsztatach i chętnie wykonywali wszystkie zadania. Dzięki przeprowadzonym zajęciom dowiedzieli się, że segregowanie przez nich odpadów ma duży wpływ na obecny i przyszły stan środowiska.

Skip to content