Warning: The magic method Download_Attachments::__wakeup() must have public visibility in /usr/home/sdskrosno/domains/sdskrosno.pl/public_html/wp-content/plugins/download-attachments/download-attachments.php on line 106 Uczestnicy ŚDS w Teatrze im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie – Środowiskowy Dom Samopomocy w Krośnie

 

W piątek, 24 września 2021r. podopieczni wraz z terapeutami udali się na spektakl “Hiob’51” do Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie, w którym zagrali znani aktorzy z całej Polski.  Sztuka „Hiob’51” była refleksją na temat losów Łukasza Cieplińskiego (Prezesa IV Zarządu WiN, który stał się symbolem walki Polaków o niepodległość) oraz jego podkomendnych, którzy podjęli nierówną walkę z bolszewizmem.

Łukasz Ciepliński jak biblijny Hiob został ogołocony z wszystkiego, co najcenniejsze. Jego historia bardzo poruszyła podopiecznych, natomiast utwory muzyczne, efekty multimedialne oraz dźwięki przewijające się przez cały spektakl, sprawiły, że uczestnicy mogli przenieść się na chwilę w czasy wojenne i utożsamić z bohaterami.

 

 

 

 

Skip to content