W dniach 20-21.10.2021r., Stowarzyszenie Radość w Dębicy, zorganizowało V Festiwal Piosenki Osób Niepełnosprawnych im. Zbigniewa Warchoła, który jest wspomnieniem i uhonorowaniem wieloletniego muzyka, animatora kultury i nauczyciela kilku pokoleń dębickich muzyków. W tym roku w festiwalu po raz pierwszy wziął udział uczestnik ŚDS w Krośnie – Patryk Krzysik.

Wydarzenie obejmowało dwudniowe warsztaty, w których wzięło udział 25 osób niepełnosprawnych z województwa podkarpackiego. Była to okazja do integracji osób niepełnosprawnych, możliwość edukacji oraz prezentacji swoich umiejętności muzycznych.

Podczas pierwszego dnia festiwalowicze uczestniczyli w warsztatach tanecznych, wokalno-muzycznych oraz stylizacji i wizażu. Na zakończenie intensywnego dnia, mogli się rozluźnić i wspólnie potańczyć na dyskotece.

Podczas drugiego dnia odbyła się uroczysta Gala Koncertowa, na której zaprezentowali się niepełnosprawni artyści. Można było usłyszeć piosenki muzyki współczesnej, takich wykonawców jak Sanah, Dawid Podsiadło, Dawid Kwiatkowski, Bajm, LemON, Zespołu FEEL, Cleo, Grzegorza Hyży, Marysi Sadowskiej, Ani Dąbrowskiej, Michała Szpaka oraz Edyty Górniak.

Patryk zaśpiewał utwór zespołu FEEL – “Pokaż, na co Cię stać”. Występ bardzo podobał się publiczności, która nagradzała gromkimi brawami każdego z wykonawców. Po wszystkich występach uczestnicy festiwalu otrzymali nagrody i zrobili wspólne zdjęcie.

Na zakończanie V Festiwalu Piosenki Osób Niepełnosprawnych im. Zbigniewa Warchoła, na scenie wystąpiła gwiazda, którą w tym roku był zespół Sound’n’Grace. Zgromadzeni świetni bawili się podczas koncertu, a kilkoro podopiecznych z ŚDS, którzy przyjechali kibicować koledze z ośrodka, było zachwyconych całym wydarzeniem.

 

 

 

 

Skip to content